Czarter bez patentu

Czarter bez patentu

Czarter bez uprawnień jest możliwy na łodziach, których prędkość maksymalna nie przekracza 15 KM na godzinę. Po krótkim szkoleniu prowadzonym przez Armatora mogą Państwo w 100 % legalnie prowadzić jacht po szlaku Wielkich Jezior Mazurskich. Najczęściej w trybie takie czarteru wynajmowane są łodzie mieszkalne typu houseboat. Czarter bez patentu jest najczęściej wybieraną opcją podczas czarteru jachtów motorowych na Mazurach. Do Państwa dyspozycji posiadamy również szybkie łodzie motorowe oraz skutery wodne w Giżycku do których prowadzenia niezbędne jest posiadanie stopnia motorowodnego – sternik motorowodny lub wyższy.

Czy czarter bez patentu na Mazurach jest bezpieczny?

Przepisy prawne, które zmieniły dostępność, wynajmu łodzi motorowych na Mazurach trwają już od kilku lat. Według policyjnych statystyk nie wpłynęło to negatywnie na bezpieczeństwo. Tego samego zdania są ratownicy wodni, którzy dbają o nasze bezpieczeństwo na szlaku Wielkich Jezior Mazurskich. Szkolenie, które powinien przejść każdy, wynajmujący jacht bez uprawnień zdało swój egzamin. Spacerowe jachty motorowe są wyposażone w środki bezpieczeństwa. Warto sprawdzić wyposażenie jachtu jeśli pierwszy raz wynajmujecie jacht u danego Armatora.

Żeglowanie bez uprawnień to w przypadku Wielkich Jezior Mazurskich codzienność. Ilość jachtów i łodzi motorowych, które prowadzić można bez patentu diametralnie wzrosła. Warto jednak przed wypłynięciem w rejs poznać zasady poruszania się po szlaku wodnym, aby zminimalizować możliwość uszkodzenia jachtu. Przed wyruszeniem w rejs pobierz i zainstaluj aplikację żegluj dostępna na Androida i IOS. Znajdziesz tam aktualne mapy akwenów i unikniesz dzięki temu wpłynięciu na mieliznę co może skutkować uszkodzeniem łodzi i przerwaniem Twojego rejsu. Zapraszamy do czarteru jachtów motorowych lub łodzi typu houseboat.

Nasze jachty

Szczególnie polecamy czarter jachtów Platinum 989 Flybridge. Są to flagowe jachty renomowanej marki Delphia, która od trzydziestu lat specjalizuje się w produkcji jachtów, obecnie już wyłącznie jachtów motorowych. Klienci z pewnością docenią funkcjonalną konstrukcję jachtów i trzy wygodne kabiny (kabina dziobowa z własną łazienką oraz WC), wnętrze z pełną wysokością stania, panoramiczne okna, przestronny kokpit salonowy oraz nowoczesne rozwiązania technologiczne ułatwiające pływanie i manewrowanie jachtem. Te modele jachtów wyposażone zostały bowiem między innymi w silnik o mocy 50 KM, dwa stery strumieniowe, elektryczną windę kotwiczną, ploter SIMRAD z mapami Wielkich Jezior Mazurskich i kompas. Amatorów muzyki zainteresuje z pewnością radio z funkcją Bluetooth, a rodziny z dziećmi ucieszą dwa telewizory LED. Fani kąpieli wodnych mogą skorzystać z platformy kąpielowej. Jachty mają ogrzewanie Webasto z wyjściem do kabin i kokpitu, co umożliwia komfortowe pływanie jachtem nawet w chłodniejsze dni czy poza ścisłym sezonem letnim.

Tańszym i również atrakcyjnym rozwiązaniem jest czarter jachtów Nautika 1000 Prestige także ze stoczni Delphia. Zaletą jachtów Nautika 1000 jest ekonomika użytkowania i niskie zużycie paliwa przy dobrych parametrach manewrowych. Nasz jacht Nautika 1000 wyposażony został w silnik diesel o mocy 29 KM, dwa stery strumieniowe, system nawigacyjny z mapami Wielkich Jezior Mazurskich, instrumenty Tridata Raymarine ST 40 do odczytu m.in. głębokości, prędkości czy temperatury wody oraz kompas. Ciekawostką jest dodatkowe koło sterowe i stanowisko sternika na dziobie. Udogodnieniem dla rodzin z dziećmi są relingi dachowe, a niskie zanurzenie pozwala zacumować do nabrzeża nie tylko w porcie, ale także „na dziko”.

W naszej ofercie czarter jachtow Mazury znajduje się także półślizgowy Balt 918 Tytan. Wybór tego modelu, to wysoka jakość w atrakcyjnej cenie. Balt 918 Tytan, to jeden z wyprodukowanych w zeszłym roku jachtów z augustowskiej stoczni Balt Yacht, świetnie oceniany i nominowany w konkursie: Jacht Roku w Polsce 2020 w kategorii jachtów motorowych specjalnych. Jachty te charakteryzuje przemyślane, stylowe, a jednocześnie ergonomiczne wnętrze, sprzyjające integracji i wspólnemu spędzaniu czasu przez całą załogę. Szczególną uwagę zwraca bowiem słoneczny, pięknie przeszklony kokpit połączony z częścią jadalną i wypoczynkową. Takie rozwiązanie gwarantuje niezapomniane widoki i komfort przy każdej pogodzie. Jacht został wyposażony dodatkowo w solarny system ładowania akumulatorów. Mocny silnik Mercury SeaPro 60 KM z elektrycznym trimem i dziobowy ster strumieniowy znacznie zwiększają manewrowość jachtu, a niewielkie zanurzenie pozwala na ciekawe ekspedycje jachtem w mniej dostępne rejony Mazur. Dzięki ogrzewaniu Webasto możesz wygodnie podróżować i korzystać z naszych jachtów również poza sezonem letnim.