Czarter bez patentu

Czarter bez patentu

Czarter bez uprawnień jest możliwy na łodziach, których prędkość maksymalna nie przekracza 15 KM na godzinę. Po krótkim szkoleniu prowadzonym przez Armatora mogą Państwo w 100% legalnie prowadzić jacht po szlaku Wielkich Jezior Mazurskich. Najczęściej w trybie takie czarteru wynajmowane są łodzie mieszkalne typu houseboat. Czarter bez patentu jest najczęściej wybieraną opcją podczas czarteru jachtów motorowych na Mazurach. Dla zwolenników dożach prędkości mamy do dyspozycji skutery wodne w Giżycku – po ich prowadzenia niezbędne jest jednak posiadanie patentu motorowodnego – sternik motorowodny lub wyższy.

Czy czarter bez patentu na Mazurach jest bezpieczny?

Przepisy prawne, które zmieniły dostępność, wynajmu łodzi motorowych na Mazurach trwają już od kilku lat. Według policyjnych statystyk nie wpłynęło to negatywnie na bezpieczeństwo. Tego samego zdania są ratownicy wodni, którzy dbają o nasze bezpieczeństwo na szlaku Wielkich Jezior Mazurskich. Szkolenie, które powinien przejść każdy, wynajmujący jacht bez uprawnień zdało swój egzamin. Spacerowe jachty motorowe są wyposażone w środki bezpieczeństwa. Warto sprawdzić wyposażenie jachtu jeśli pierwszy raz wynajmujecie jacht u danego Armatora.

Żeglowanie bez uprawnień to w przypadku Wielkich Jezior Mazurskich codzienność. Ilość jachtów i łodzi motorowych, które prowadzić można bez patentu diametralnie wzrosła. Warto jednak przed wypłynięciem w rejs poznać zasady poruszania się po szlaku wodnym, aby zminimalizować możliwość uszkodzenia jachtu. Nasz jednostki są wyposażone w systemy nawigacji, dzięki którym dostępne są aktualne mapy akwenów wraz z ich głębokością, dzięki temu unikniesz wpłynięcia na mieliznę (może to skutkować uszkodzeniem łodzi i przerwaniem Twojego rejsu) lub do niedostępnej strefy chronionej (co może skutkować mandatem). Oprócz tego posiadają stery strumieniowe, które bardzo poprawiają sterowność, czyniąc pływanie nimi jeszcze bezpieczniejszym i prostym.

Nasze jachty

Wszystkie nasze łodzie bez patentu to jednostki typu houseboat – najpopularniejszy rodzaj takich łodzi na Mazurskich jeziorach. Posiadają wysokiej jakości wykończenie i bogate wyposażenie, co czyni je znakomitą alternatywą, dla np. pobytu w hotelu, urozmaicając wyjazd i czyniąc go bardziej ekscytującym. Można codziennie budzić się w nowej, pięknej lokalizacji i obudzić w sobie żyłkę odkrywcy.

Specjalnie dla Państwa przebudowaliśmy naszą flotę, wprowadzaj najnowsze jachty motorowe z napędem hybrydowym. Są to trzy jednostki typu Platinum 40 FLY Hybrid oraz jedna typu Futura 40 FLY Hybrid – bardzo nowoczesne, zwodowane w 2024 roku. Napęd hybrydowy to rozwiązanie ekologiczne i przyjazne środowisku z racji zmniejszonego zużycia paliwa, przy jednoczesnym zachowaniu bezpieczeństwa i niezawodności. Podnosi ono również komfort podróży dzięki znacznemu zmniejszeniu hałasów silnika po przejściu na napęd elektryczny, bez potrzeby zabijania do portu w celu naładowania baterii.

Innym ekologicznym i ułatwiającym życie rozwiązaniem na naszych jachtach jest instalacja fotowoltaiczna. Dzięki temu rozwiązaniu możliwe jest podłączenie i używanie różnych sprzętów elektrycznych, często niezbędnych nam do normalnego funkcjonowania, bez potrzeby uruchamiania silnika i emisji jakichkolwiek zanieczyszczeń.

Nasze jednostki to jachty idealne dla rodzin, grup przyjaciół lub firm, które chcą odpoczywać i zwiedzać piękne krajobrazy polskich jezior. Są to jednostki na których zajedziesz wszystko co jest potrzebne do komfortowego pobytu na wodzie: ogrzewanie, telewizor, lodówkę, kuchenkę, instalacje wodną, prysznic, toaletę i wiele więcej. Można na nich spędzać całe dnie – nie tylko pływać i zwiedzać, lecz także przygotowywać posiłki i spożywać je na wygodnej kanapie, spać na obszernych łóżkach w zamykanych sypialniach po pokładem, spędzać wolny czas opalając się na pokładzie słonecznym, bądź zażywać kąpieli korzystając ze specjalnej platformy.

Więcej szczegółów na temat poszczególnych jachtów oraz dostępne terminy rezerwacji można znaleźć po kliknięciu na konkretną jednostkę u góry strony.

Zapraszamy do rezerwacji naszych jachtów motorowych bez licencji i do przeżycia niezapomnianych chwil na wodzie!