Port EkoMarina Giżycko

Plan portu Ekomarina Giżycko

Macierzysty port naszych jednostek


Ekomarina w Giżycku to nowoczesny port pasażerski zlokalizowany w samym centrum miasta z pełnym zapleczem technicznym, sanitarnym, poprawiającym bezpieczeństwo pasażerów oraz przewoźników powstał w Giżycku w 2010 roku. W tym zbudowano nad jeziorem Niegocin porcie cumują wszystkie nasze jednostki czekając na Państwa przy Kei A.

Galeria

Opłaty

Opłaty za pobyt osób na jachcie w PORCIE – NASI KLIENCI mają to w cenie czarteru.

  • dorośli i dzieci powyżej 6 lat – 25 zł/osoba
  • dziecko do lat 6-ciu – 5 zł/doba

Cennik dla parkingu – samochód osobowy

  • do 20 min. – bezpłatnie
  • do 1 godz. – 4 zł
  • 6 – 12 godz. – 21 zł
  • 1 doba – 44 zł
  • 1 tydzień – 220 zł

Obowiązuje zakaz parkowania przyczep i innych pojazdów niż samochody osobowe.

Na portowym parkingu funkcjonuje stacja ładowania samochodów elektrycznych. Dwa stanowiska do jednoczesnego ładowania o mocy 22kW.

W opłacie za osobę zawarta jest nielimitowana możliwość korzystania z następujących usług i urządzeń: śmieci, toalety, prysznice, umywalki, zmywalnia naczyń, kuchnia, pomieszczenie opróżniania i czyszczenia toalet chemicznych oraz Wi-Fi.

Dostęp do pomieszczeń z wymienionymi usługami i urządzeniami umożliwia PORTKARTA (karta zbliżeniowa wydana w kasie).

Za wydanie PORTKARTY pobiera się zwrotną kaucję w wysokości 15 zł.

Informacje o porcie

EKOMARINA jest usytuowana w bardzo atrakcyjnym miejscu, 500 m od centrum miasta, pomiędzy molem spacerowym nad jeziorem Niegocin a torami kolejowymi, przy głównej trasie spacerowej Giżycka, jaka powstaje pomiędzy terenami turystycznymi nad Niegocinem.

W pobliżu Ekomariny wybudowano kładkę nad torami, ze schodami po obu stronach promenady oraz windą dla osób niepełnosprawnych i osób z wózkami. Jest to doskonały punkt widokowy, ale co najważniejsze kładka połączy port i nabrzeże jeziora Niegocin z centrum miasta i pasażem, przy którym powstaje kompleks usługowo-turystyczny i kamienice z kawiarniami, restauracjami, apartamentami.

W głównym obiekcie EKOMARINY o powierzchni blisko 2500 m2, znajduje się kapitanat portu i kasa portowa, centrum informacji turystycznej, restauracja, lokale usługowe, sklepy żeglarskie, posterunek policji i WOPR. Zaprojektowano również wieżę i taras widokowy oraz salę konferencyjną.

W budynku obok znajdują się sanitariaty, kuchnia do obsługi portu i pralnia. Znajduje się tu także ogromny parking na 172 miejsca postojowe.

Na terenie portu znajduje się duże pole campingowe, a cały obiekt włącznie z basenem portowym oraz parkingiem jest całodobowo monitorowany.

Jak dojechać