page title icon Port EkoMarina Giżycko

Najlepszy port na Mazurach

Ekomarina w Giżycku to nowoczesny port pasażerski zlokalizowany w samym centrum miasta z pełnym zapleczem technicznym, sanitarnym, poprawiającym bezpieczeństwo pasażerów oraz przewoźników powstał w Giżycku w 2010 roku. Port zbudowano nad jeziorem Niegocin.

Galeria portu

Cennik

Opłaty za pobyt osób na jachcie

  • dorośli i dzieci powyżej 6 lat – 19 zł/osoba
  • dziecko do lat 6-ciu – 2 zł/doba

Cennik dla parkingu – samochód osobowy

  • do 30 minut – bezpłatnie
  • do godzin – 3 zł
  • 5-12 godzin – 15 zł
  • doba – 30 zł
  • tydzień – 150 zł

W opłacie za osobę zawarta jest nielimitowana możliwość korzystania z następujących usług i urządzeń: toalety, prysznice, umywalki, zmywalnia naczyń, kuchnia, pralka, suszarka, żelazko oraz pomieszczenie opróżniania i czyszczenia toalet chemicznych.

Dostęp do pomieszczeń z wymienionymi usługami i urządzeniami umożliwia PORTKARTA (karta zbliżeniowa wydana w kasie).

Za wydanie PORTKARTY pobiera się zwrotną kaucję.

Informacje o porcie

EKOMARINA jest usytuowana w bardzo atrakcyjnym miejscu, 500 m od centrum miasta, pomiędzy molem spacerowym nad jeziorem Niegocin a torami kolejowymi, przy głównej trasie spacerowej Giżycka, jaka powstaje pomiędzy terenami turystycznymi nad Niegocinem.

W pobliżu Ekomariny wybudowano kładkę nad torami, ze schodami po obu stronach promenady oraz windą dla osób niepełnosprawnych i osób z wózkami. Jest to doskonały punkt widokowy, ale co najważniejsze kładka połączy port i nabrzeże jeziora Niegocin z centrum miasta i pasażem, przy którym powstaje kompleks usługowo-turystyczny i kamienice z kawiarniami, restauracjami, apartamentami.

W głównym obiekcie EKOMARINY o powierzchni blisko 2500 m2, znajduje się kapitanat portu i kasa portowa, centrum informacji turystycznej, restauracja, lokale usługowe, sklepy żeglarskie, posterunek policji i WOPR. Zaprojektowano również wieżę i taras widokowy oraz salę konferencyjną.

W budynku obok znajdują się sanitariaty, kuchnia do obsługi portu i pralnia. Znajduje się tu także ogromny parking na 172 miejsca postojowe.

Na terenie portu znajduje się duże pole campingowe, a cały obiekt włącznie z basenem portowym oraz parkingiem jest całodobowo monitorowany.