Skutery wodne – Giżycko

Wymagany patent
Skuter wodny Sea Doo Spark 3up - 90KM - wynajem Giżycko

Skuter wodny SPARK 3up firmy Sea-Dog o lekkiej i wytrzymałej konstrukcji z mocnym silnikiem zapewnia niezwykłe wrażenia podczas pływania. Silnik zapewnia dużą moc przy stosunkowo niewielkim spalaniu.

Cena od 400 PLN/godz.

Zdjęcia

Wypożycz

Aby zarezerwować skuter skontaktuj się z nami telefonicznie pod numerem +48 507 696 192, napisz na adres e-mail [email protected] lub napisz na Chacie w prawej dolnej części strony.

Cennik

OkresCena
  • 400 PLN/godz.
  • 1 000 PLN/doba
Kaucja:

1000 PLN

Kaucja zwrotna płatna jest przy wydaniu skutera, a rozliczana po zakończeniu.

Do wynajmu skutera WYMAGANY jest patent motorowodny!

Lokalizacja

Skuter znajduje się w Porcie EkoMarina w Giżycku.

Opis

Jeśli chodzi o zabawę, nic nie przebije modelu Spark firmy Sea Doo. Jego wyjątkowy wygląd oraz zwrotność, sprawią, że każdemu kto nim pływał pojawia się uśmiech na twarzy. Jest on prosty w prowadzeniu oraz daje możliwość zabawy nawet 3 osobom jednocześnie. Jego lekki silnik Rotax 900 HO ACE o mocy 90 KM zapewnia dynamiczne przyspieszenie oraz może rozpędzić skuter nawet do 80 km/h (przy optymalnych warunkach), przy czym zużywa zaledwie 9 litrów benzyny na godzinę.

System iBS (intelligent Brake and Reverse System), czyli inteligentny hamulec i bieg wsteczny, zapewnia znacznie krótszą drogę hamowania i daje znacznie lepsze możliwości manewrowania tej jednostki pływającej. System ten może być używany przy pływaniu w linii prostej, w zakrętach, przy niskiej, jak i dużej prędkości oraz umożliwia pływanie do tyłu poprawiając manewrowość. Zapewnia także znaczną poprawę bezpieczeństwa i możliwości skutera, umożliwiając skrócenie drogi hamowania nawet o 33%.

Jednostka posiada także dodatkowe wyposażenie w postaci przedniego schowa na drobnie, niezbędne rzeczy oraz stopień z tyłu ułatwiający wchodzenie na pokład.

Specyfikacja technicznA

ProducentSea-Doo
ModelSpark 3up – 90KM
Szerokość118 cm
Długość całkowita305 cm
Waga 192 kg
Maks. liczba osób3
Maks. ładowność
(z pasażerami)
205 kg
SilnikRotax 900 HO ACE
Moc silnika90KM
Dodatkowe funkcjeiBS (intelligent Brake and Reverse System)
Dodatkowe wyposażenieprzedni schowek, stopka z tyłu

Czym jest skuter wodny?

Skuter wodny, to rodzaj łodzi motorowej przeznaczonej do uprawiania sportu i rekreacji na wodzie. Skutery wodne różnią się tym od innych jednostek motorowych na wodzie, że:

  • załoga siedzi na siodełku podobnym do motocyklowego
  • skuter rozwija znaczne prędkości, co użytkownikom daje wielką satysfakcję
  • skutery wodne mają niewielką załogę (na ogół 1-2 osoby)

Skuter wodny należy do jednej z wielu atrakcji, jakie oferują firmy czarterowe działające na Mazurach. Cena wynajęcia takiej łodzi, to 300 – 700 zł za godzinę. Jachty tego typu szybko podbijają nie tylko nadmorskie plaże, ale i Mazury. Sezon 2023 będzie zapewne kolejnym rokiem wzrostu liczebności floty skuterów wodnych.

Jakie uprawnienia są potrzebne, by wynająć skuter wodny?

Do korzystania ze skuterów wodnych potrzebne są na ogół uprawnienia sternika motorowodnego. Jeżeli ich nie masz, a chcesz skorzystać z atrakcji pływania skuterem, to niemal zawsze istnieje możliwość, że wypożyczalnia udostępni Ci skuter wraz z instruktorem. Cena takiego wynajmu będzie oczywiście odpowiednio wyższa (od 400 pln za godzinę w roku 2023).

Jednak niemal każda wypożyczalnia oferuje także czarter jachtów o małej mocy silnika, to znaczy bez patentu.

Jachty motorowe rozwijające duże prędkości wyposażone są w odpowiednio mocne silniki. Przykładowo skuter wodny Yamaha ma silnik o mocy od 60 do ponad 200 KM! Krótko mówiąc w skuterze Yamaha jest moc!

Strona niemal każdej wypożyczalni zawiera informację o tym jaka jest cena wynajmu oraz jakie skutery można czarterować bez patentu.

Patent sternika motorowodnego potrzebny do czarteru skuterów wodnych i innych łodzi motorowych można zdobyć na kursie, który trwa na ogół 1-2 dni (cena szkolenia ok. 500 zł). Z patentem nie tylko Mazury stoją otworem, więc cena kursu i patentu, to dobra inwestycja.

Czy skutery wodne są kosztowne w eksploatacji?

Skutery wodne nie zawsze są kosztowne w eksploatacji i ich wynajęcie nie musi być drogie. Łodzie tego typu oferowane są zwykle na godziny. W sezonie 2023 w zależności od modelu i rocznika korzystanie przez godzinę kosztuje od 300 do 600 zł za godzinę. Niemal każda wypożyczalnia skuterów działa elastycznie umożliwiając korzystanie ze skutera zarówno przez pół godziny jak i cały dzień. Na ogół do ceny wynajmu należy doliczyć koszt zużytego paliwa.

Przeciętny koszt wynajęcia skutera na cały dzień, to kwota od 600 złotych plus cena paliwa.

Gdzie można wynająć skuter wodny na Mazurach?

Skuter wodny można wynająć na Mazurach niemal wszędzie. Największe porty, takie jak Giżycko, Mikołajki czy Piękna Góra wśród oferowanych atrakcji dają możliwość korzystania ze skuterów wodnych.

Strona internetowa wypożyczalni nie tylko daje orientację odnośnie tego jaka jest cena czarteru, ale często umożliwia dokonanie rezerwacji on line.

Podsumowanie

Mazury, to idealny akwen do uprawiania żeglarstwa. Przygodę z wodą zaczynają tam kilku letnie dzieci, jak i pływają różnymi rodzajami łodzi ich rodzice i dziadkowie. Mazury oferują możliwość czarteru niemal każdego typu sprzętu pływającego.

Jednym z nich jest skuter wodny- żaden rodzaj sportu sportu wodnego nie daje takiej adrenaliny jak skuter!