Skutery wodne – Giżycko

skuter wodny giżycko

Cennik

  • 400 zł/godzina
  • 1000 zł/dzień

Lokalizacja

Port EkoMarina w Giżycku

Warunki czarteru

  • Kaucja 1000 zł
  • Wymagany patent motorowodny

Sea Doo 90 KM, lekki, zwinny o niewielkim spalaniu.

Czym jest skuter wodny?

Skuter wodny, to rodzaj łodzi motorowej przeznaczonej do uprawiania sportu i rekreacji na wodzie. Skutery wodne różnią się tym od innych jednostek motorowych na wodzie, że:

  • załoga siedzi na siodełku podobnym do motocyklowego
  • skuter rozwija znaczne prędkości, co użytkownikom daje wielką satysfakcję
  • skutery wodne mają niewielką załogę (na ogół 1-2 osoby)

Skuter wodny należy do jednej z wielu atrakcji, jakie oferują firmy czarterowe działające na Mazurach. Cena wynajęcia takiej łodzi, to 300 – 700 zł za godzinę. Jachty tego typu szybko podbijają nie tylko nadmorskie plaże, ale i Mazury. Sezon 2021 będzie zapewne kolejnym rokiem wzrostu liczebności floty skuterów wodnych.

Jakie uprawnienia są potrzebne, by wynająć skuter wodny?

Do korzystania ze skuterów wodnych potrzebne są na ogół uprawnienia sternika motorowodnego. Jeżeli ich nie masz, a chcesz skorzystać z atrakcji pływania skuterem, to niemal zawsze istnieje możliwość, że wypożyczalnia udostępni Ci skuter wraz z instruktorem. Cena takiego wynajmu będzie oczywiście odpowiednio wyższa (od 200 pln za godzinę w roku 2021).

Jednak niemal każda wypożyczalnia oferuje także czarter jachtów o małej mocy silnika, to znaczy bez patentu.

Jachty motorowe rozwijające duże prędkości wyposażone są w odpowiednio mocne silniki. Przykładowo skuter wodny Yamaha ma silnik o mocy od 60 do ponad 200 KM! Krótko mówiąc w skuterze Yamaha jest moc!

Strona niemal każdej wypożyczalni zawiera informację o tym jaka jest cena wynajmu oraz jakie skutery można czarterować bez patentu.

Patent sternika motorowodnego potrzebny do czarteru skuterów wodnych i innych łodzi motorowych można zdobyć na kursie, który trwa na ogół 1-2 dni (cena szkolenia ok. 500 zł). Z patentem nie tylko Mazury stoją otworem, więc cena kursu i patentu, to dobra inwestycja.

Czy skutery wodne są kosztowne w eksploatacji?

Skutery wodne nie zawsze są kosztowne w eksploatacji i ich wynajęcie nie musi być drogie. Łodzie tego typu oferowane są zwykle na godziny. W sezonie 2021 w zależności od modelu i rocznika korzystanie przez godzinę kosztuje od 300 do 600 zł za godzinę. Niemal każda wypożyczalnia skuterów działa elastycznie umożliwiając korzystanie ze skutera zarówno przez pół godziny jak i cały dzień. Na ogół do ceny wynajmu należy doliczyć koszt zużytego paliwa.

Przeciętny koszt wynajęcia skutera na cały dzień, to kwota od 600 złotych plus cena paliwa.

Gdzie można wynająć skuter wodny na Mazurach?

Skuter wodny można wynająć na Mazurach niemal wszędzie. Największe porty, takie jak Giżycko, Mikołajki czy Piękna Góra wśród oferowanych atrakcji dają możliwość korzystania ze skuterów wodnych.

Strona internetowa wypożyczalni nie tylko daje orientację odnośnie tego jaka jest cena czarteru, ale często umożliwia dokonanie rezerwacji on line.

Dlaczego warto wypożyczać łodzie Yamaha?

Japońska Yamaha produkuje nie tylko pojazdy drogowe, ale także łodzie motorowe i silniki do nich. W krótkim czasie Yamaha stała się jednym z liderów na rynku producentów łodzi motorowych.

Chcąc zaspokoić oczekiwania wszystkich amatorów sportów wodnych Yamaha produkuje różne modele skuterów:

  • sportowe
  • rekreacyjne
  • turystyczne

Podsumowanie

Mazury, to idealny akwen do uprawiania żeglarstwa. Przygodę z wodą zaczynają tam kilku letnie dzieci, jak i pływają różnymi rodzajami łodzi ich rodzice i dziadkowie. Mazury oferują możliwość czarteru niemal każdego typu sprzętu pływającego.

Jednym z nich jest skuter wodny- żaden rodzaj sportu sportu wodnego nie daje takiej adrenaliny jak skuter!