Czarter bez patentu

Czarter bez uprawnień jest możliwy na łodziach, których prędkość maksymalna nie przekracza 15 KM na godzinę. Po krótkim szkoleniu prowadzonym przez Armatora mogą Państwo w 100 % legalnie prowadzić jacht po szlaku Wielkich Jezior Mazurskich. Najczęściej w trybie takie czarteru wynajmowane są łodzie mieszkalne typu houseboat. Czarter bez patentu jest najczęściej wybieraną opcją podczas czarteru jachtów motorowych na Mazurach. Do Państwa dyspozycji posiadamy również szybkie łodzie motorowe oraz skutery wodne w Giżycku do których prowadzenia niezbędne jest posiadanie stopnia motorowodnego – sternik motorowodny lub wyższy.

Czy czarter bez patentu na Mazurach jest bezpieczny?

Przepisy prawne, które zmieniły dostępność, wynajmu łodzi motorowych na Mazurach trwają już od kilku lat. Według policyjnych statystyk nie wpłynęło to negatywnie na bezpieczeństwo. Tego samego zdania są ratownicy wodni, którzy dbają o nasze bezpieczeństwo na szlaku Wielkich Jezior Mazurskich. Szkolenie, które powinien przejść każdy, wynajmujący jacht bez uprawnień zdało swój egzamin. Spacerowe jachty motorowe są wyposażone w środki bezpieczeństwa. Warto sprawdzić wyposażenie jachtu jeśli pierwszy raz wynajmujecie jacht u danego Armatora.

Żeglowanie bez uprawnień to w przypadku Wielkich Jezior Mazurskich codzienność. Ilość jachtów i łodzi motorowych, które prowadzić można bez patentu diametralnie wzrosła. Warto jednak przed wypłynięciem w rejs poznać zasady poruszania się po szlaku wodnym, aby zminimalizować możliwość uszkodzenia jachtu. Przed wyruszeniem w rejs pobierz i zainstaluj aplikację żegluj dostępna na Androida i IOS. Znajdziesz tam aktualne mapy akwenów i unikniesz dzięki temu wpłynięciu na mieliznę co może skutkować uszkodzeniem łodzi i przerwaniem Twojego rejsu. Zapraszamy do czarteru jachtów motorowych lub łodzi typu houseboat.

czarter jachtów motorowych bez patentu
Czarter jachtu motorowego bez patentu jest możliwy